Autosedačka Cybex SIRONA Gi i-Size

Autosedačka Cybex SIRONA Gi i-Size

Extra cena Doprava ZADARMO

SIRONA Gi i-Size je autosedačka s integrovanou ISOFIX základňou pre deti od 3 mesiacov do 4 rokov (61 – 105 cm). SIRONA Gi i-Size ponúka bezkonkurenčnú výbavu pre pohodlie.
 

 • Otočné sedadlo o 360º umožňuje usadenie po aj proti smeru jazdy a tiež natočenie smerom k dverám auta pre ľahké nastupovanie.
 • Vylepšené polohovanie sedadla dopraje vášmu dieťaťu pokojnejší spánok aj pri vozidlách s veľmi sklopenými sedadlami.
 • Menej potenie vďaka ventilácii a priedušnejšiemu poťahu Plus.
 • Pokročilá bočná ochrana a ultimátne bezpečná opierka hlavy.
Všetko o autosedačke
 • Testované prestížnym Stiftung Warentest i ADAC
 • Oceňované spotrebiteľskými inštitúciami ako dTest
 • Vyhľadávané pre patentované bezpečnostné prvky
 • Odporúčané rodičmi – autosedačky kupujú od roku 1971
 • S dopravou zadarmo a s predĺženou zárukou o 1 rok

Všetko o autosedačke

gold

Cybex Gold

Cybex rozdeľuje svoje výrobky do niekoľkých úrovní a Cybex Gold je zlatý stred. Autosedačky v tomto rade kladú dôraz predovšetkým na špičkovú ergonómiu a múdru funkčnosť, poskytujú maximálne možné bezpečie a komfortné poťahové látky.

SIRONA Gi i-Size je pre deti s výškou 61 – 105 cm v Cybex Gold aktuálne hlavnou autosedačkou. Kombináciou svojich vlastností je určená pre rodičov s najvyššími nárokmi, ktorí pre svoje dieťa hľadajú autosedačku bez kompromisov.

Několik naklápěcích poloh

Vylepšené polohovanie

Kľúčová vlastnosť

Pohodlie počas spánku vášho dieťaťa na cestách je zásadné a polohovanie sedadla je súčasťou každej lepšej autosedačky.

SIRONA Gi i-Size však disponuje novým prepracovaným mechanizmom polohovania s vylepšenými uhlami sklonu sedadla, ktoré dovoľujú nielen príjemný, ale aj bezpečný odpočinok v proti smere jazdy aj pri vozidlách s veľmi sklopenými sedadlami.

Ventilace

Múdra ventilácia

Kľúčová vlastnosť

Pohodlie v každom ročnom období. Oproti predchádzajúcim autosedačkám radu SIRONA poskytuje model G šikovný systém ventilácie.

Pomocou špeciálnych kanálikov umožňuje prúdenie vzduchu v autosedačke, odvádza nadmerné teplo a pomáha predchádzať poteniu za jazdy.

Potrahy Plus

Poťahy Plus

Kľúčová vlastnosť

Luxusnejšie prevedenie poťahovej látky je zásadným vylepšením pri farebných variantoch Plus. Tento unikátny poťah posúva úroveň kvality autosedačky, jej design a predovšetkým jej funkčnosť o ďalší stupeň vyššie.

Poťah Plus je kvalitná tkanina, ktorá je odolná a pevná, ale zároveň mäkká na dotyk. Vzdušné polstrovanie a vložky z 3D sieťoviny v sedacej časti dodávajú extra priedušnosť a obmedzujú potenie.

Špičková ochrana proti bočnímu nárazu

Pokročilá bočná ochrana

Kľúčová vlastnosť

Autosedačky spĺňajúce novú normu musia chrániť aj proti bočnému nárazu. Cybex tieto normy nielen plní, ale ide ešte oveľa ďalej a vytvára autosedačky s úrovňou bezpečnosti vysoko nad rámec nových noriem.

Technológia L.S.P. Plus tak poskytuje pokročilejšiu ochranu dieťaťa v prípade bočného nárazu ako iné autosedačky. V kombinácii so škrupinou absorbujúcou energiu dokáže znížiť silu bočného nárazu približne o 20 %.

Bezpečná opěrka hlavy

Bezpečná opierka hlavy

Kľúčová vlastnosť

Cybex vytvoril opierku hlavy s maximálnym ohľadom na bezpečnosť dieťaťa. Opierka hlavy je veľmi pohodlná a masívna.

Dieťa tohto veku presnú väčšinu ciest prespí. Opierka hlavy preto počíta s tým, aby bola bezpečná ako pre bdelé tak aj spiace dieťa, a zaisťuje, aby klímajúca hlavička neprepadávala mimo ochrannú zónu autosedačky.

Prodloužená pozice proti směru jízdy

Dlhšie proti smeru jazdy

Autosedačky s inštaláciou proti smeru jazdy ponúkajú najlepšiu ochranu v prípade čelného nárazu, čo je najčastejší typ nehôd na vozovkách.

V prípade čelnej kolízie v autosedačke orientovanej proti smeru jazdy smeruje sila nárazu do zadnej časti sedačky, zatiaľ čo zostávajúca energia je rovnomerne rozptýlená medzi hlavu, krk a hornú časť tela.

Autosedačku je možné v protismere jazdy použiť po celú dobu používania až do 105cm (cca 4 rokov).

Rotace o 360 stupňů

Výhoda rotácie o 360°

Otočné sedadlo o 360º umožňuje bezpečnejšiu jazdu v pozícii proti smeru jazdy a voliteľne aj pozíciu v smere jazdy, ak je dieťa minimálne 76 cm vysoké.

Natočením autosedačky smerom k dverám auta zase získate možnosť pohodlného usadenia dieťaťa, čo oceníte predovšetkým u menších detí.

Isofix

ISOFIX

ISOFIX základňa je súčasťou autosedačky SIRONA Gi i-Size a nie je potrebné ju dokupovať. Základňu od sedadla nemožno oddeliť.

Vďaka inštalácii autosedačky pomocou kotevných bodov systému ISOFIX získate najpevnejší spôsob pútania autosedačky do vozidla. Tento vysoko bezpečný štandard je ďalej vylepšený o podpornú nohu, ktorá zaisťuje dodatočnú stabilitu autosedačky.

Opěrka hlavy

Prispôsobí sa rastu dieťaťa

Dobre polstrované a priestranné sedadlo s výškovo nastaviteľnou opierkou hlavy ponúkne deťom najlepšie možné pohodlie od 3 mesiacov až do 4 rokov.

Vďaka integrovanému vedeniu pásov je možné výšku opierky hlavy meniť ľahko jednou rukou. Nastavovanie je preto intuitívne a rýchle.

Prostor pro nožičky

Priestor pre nožičky

Dizajn základne bol optimalizovaný tak, aby bol kompaktnejší a v pozícii proti smeru jazdy poskytoval viac priestoru na nohy dieťaťa.

V porovnaní so staršími autosedačkami SIRONA alebo v porovnaní s autosedačkami iných značiek tak SIRONA Gi i-Size poskytuje väčšie pohodlie na dlhé cesty.

 

kolekce 2024

Kolekcia 2024

K dispozícii sú dve základné poťahové látky Comfort za výhodnú cenu a päť poťahov v luxusnejšej úprave Plus, ktorá so sebou prináša aj vylepšené funkčné vlastnosti.

Textilné poťahy je možné zložiť a prať v práčke na 30 °C.

co zanemná název

Čo znamená názov autosedačky?

SIRONA - základný názov autosedačky
G - najvyšší model v rade Cybex Gold
i - integrovaná ISOFIX základňa
i-Size - je schválená normou i-Size

i-Size

Schválená podľa i-Size

Autosedačka je schválená podľa novšej normy i-Size (UN R129). Je testovaná podľa prísnejších pravidiel a rešpektuje najnovšie bezpečnostné štandardy.

Značenie autosedačky podľa výšky dieťaťa uľahčuje určiť, kedy je pre prechod na ďalšiu autosedačku správny čas. Nová norma tak znižuje riziko, že dieťa je umiestnené v sedačke nevhodnej kategórie.

cybex

O Cybexe

Dnes svetoznáma značka pôsobiaca vo viac ako 100 krajinách sveta má korene v Československu. Martin Poš, syn Českoskovenských emigrantov, založil Cybex v Nemecku v roku 2005.

Jadrom značky a vývoja produktov je systém DESIGN, BEZPEČNOSŤ a FUNKČNOSŤ. Získané ocenenia v testoch ako je ADAC alebo Stiftung Warentest to dokazujú. Cybex tiež získal najmenej pätnásť ocenení Red Dot Design Awards.

Zhrnutie

Autosedačka SIRONA Gi i-Size osloví rodičov, ktorí pre svoje dieťa hľadajú jednoducho to najlepšie. Rešpektovaný test nemeckého autoklubu ADAC toto potvrdzuje, autosedačka získala ocenenie Najlepšie vo svojej kategórii 05/2024 (best in class 05/2004).

SIRONA Gi i-Size ponúka bezkonkurenčnú výbavu pre pohodlie dieťaťa. Vylepšené polohovanie sedadla dopraje vášmu dieťaťu pokojnejší spánok aj pri vozidlách s veľmi sklopenými sedadlami. Vďaka ventilačným kanálikom sa dieťa bude menej potiť počas dlhších ciest alebo horúcich dní, obzvlášť v kombinácii s priedušnejším poťahom Plus. Luxusnejší poťah Plus tak pridá nielen na hebkosti, ale zvýši aj komfort cestovania. Vďaka ľahkej nastaviteľnosti sa dobre prispôsobí rastu dieťaťa.

Vysoké bezpečie autosedačka poskytne vďaka inštalácii pomocou systému ISOFIX (základňa v cene), kvalitnej flexibilnej škrupine s pokročilou ochranou proti bočnému nárazu a vďaka ultimátne bezpečnej opierke hlavy, ktorá chráni nielen bdelé, ale aj spiace dieťa s klímajúcou hlavičkou.

Rodičia ocenia sedadlo otočné o 360º, ktoré poskytne nielen možnosť otočiť sedačku do bezpečnejšej pozície proti smeru jazdy alebo niekedy praktickejšie pozície v smere jazdy, ale aj smerom k dverám auta, čo výrazne spríjemňuje usadenie dieťaťa do sedačky.

2.2 Hodnotenie sedačky autoklubom ADAC

 • Bezpečnosť: 2.1
 • Obsluha: 2.3
 • Ergonómia: 2.0
 • Škodliviny: 1.0
 • Spracovanie a čistenie: 2.2
 • 0.6 - 1.5 veľmi dobré
 • 1.6 - 2.5 dobré
 • 2.6 - 3.5 uspokojujúce
 • 3.6 - 4.5 dostatočné
 • 4.6 - 5 nedostatočné

Poradíme po telefóne

David Mühlbauer

produktový špecialista NemeckéAutosedačky.sk

0915 077 111 (po-pia, 10:00-16:00)

info@nemeckeautosedacky.sk

Video

Parametre

Schválenie podľa normy EU i-Size (ECE R129)

Určené pre deti 61 – 105 cm

Približný vek od 3 mesiacov do 4 rokov

Pútanie ISOFIXom áno

Pútanie 3bodovým pásom nie

Umiestnenie po smere jazdy áno, 76 – 105 cm

Umiestnenie proti smeru jazdy áno

Spôsob pútanie dieťaťa vlastný 5bodový pás

Polohovanie áno

Výška maximálna 75 cm

Šírka 44 cm

Váha 13 kg

Základňa v cene autosedačky

Modulárny systém jednej základne a dvoch sedačiek nie

Istotu správneho upútania autosedačky zobrazujú indikátory áno

Typ bočnej ochrany vylepšená (L.S.P.)

Otočné sedadlo smerom k dverám auta (otáčanie o 360 stupňov) áno

Novorozenecká vložka nie

Ventilácia vzduchu áno

Mohlo by vás zaujímať

 • Je možné autosedačku použiť aj bez ISOFIXu?

  Nie, nie je to možné

  Autosedačka je schválená výhradne na upevnenie pomocou ISOFIXu.

 • Aký je rozdiel medzi SIRONA Gi i-Size a SIRONA G i-Size?

  Autosedačky majú rovnaké sedadlo aj funkcie

  Obe autosedačky majú rovnakú základnú konštrukciu sedadla aj funkcie, sú teda rovnako pohodlné a ponúkajú rovnakú úroveň bezpečia.

  SIRONA Gi i-Size je kompletnou autosedačkou s integrovanou ISOFIX základňou.
  SIRONA G i-Size je súčasťou modulárneho systému samostatnej základne a sedadla. Na použitie autosedačky SIRONA G i-Size teda musíte mať základňu už kúpenú, napríklad spolu s vajíčkom CLOUD G i-Size.

  TIP: Porovnanie autosedačiek do 105 cm

 • Prečo sú niektoré farebné varianty drahšie?

  Poťahy PLUS ponúkajú viac pohodlia

  Poťah Plus je kvalitná tkanina, ktorá je odolná a pevná, ale zároveň mäkká na dotyk. Vzdušné polstrovanie a vložky z 3D sieťoviny v sedacej časti dodávajú extra priedušnosť a obmedzujú potenie.
 • Čo znamená rok v názve sedačky a ako sa líšia varianty 2023 a 2024?

  Autosedačky sú v kolekcii 2023 a 2024 konštrukčne rovnaké

  Rok v názve sedačky neznamená rok uvedenia sedačky na trh a ani neznamená rok výroby sedačky. Ide o modelový rok kolekcie jednotlivých farebných variantov. Niektoré farebné varianty môžu bez zmeny prechádzať do ďalšieho modelového roku.

Opýtať sa na niečo iné

Čo si overiť pred nákupom

 • Je autosedačka vhodná pre moje dieťa?

  Autosedačka je určená pre deti vysoké 61 – 105 cm

  To približne zodpovedá veku od 3 mesiacov do 4 rokov.
  Maximálna váha dieťaťa 20 kg.

 • Čo je obsahom balenia?

  • Kompletná autosedačka vrátane základne

  Návod nájdete v sekcii Na stiahnutie alebo na webe výrobcu.

Čo s autosedačkou od nás získate navyše

 • Predĺžená záruka o jeden rok

  Akú záruku u nás dostanete?

  Výrobca na autosedačku poskytuje štandardnú záruku 2 roky.
  U nás získavate autosedačku so zárukou ZADARMO predĺženou o 1 rok.
  V prípade záujmu o dlhšiu záruku si ju môžete prikúpiť v sekcii Príslušenstvo.

 • Zapožičanie náhradnej autosedačky

  Reklamovaný tovar je zasielaný do špecializovaného servisného strediska, preto vyriešenie reklamačného konania neprebieha expresne.

  Pretože sme si vedomí dôležitosti zostať s deťmi mobilné, exkluzívne ponúkame na zapožičanie náhradnú autosedačku zadarmo počas riešenia reklamácie.

  Ako to funguje?

  • V prípade zistenia problému s autosedačkou nás kontaktujete emailom alebo telefonicky.
  • Najneskôr druhý deň bude náhradná autosedačka poslaná na vašu adresu.
  • Zapožičaná autosedačka nemusí byť rovnakého typu ako sedačka reklamovaná, bude ale vždy určená pre vek, váhu a výšku vášho dieťaťa.
 • Možnosť výmeny kus za kus

  Aj napriek starostlivosti, ktorú výrobca pri výstupnej kontrole autosedačkám venuje, sa môže stať, že obdržaná autosedačka nie je úplne bez vady. Tieto situácie nás veľmi mrzia, nemožno sa im ale úplne vyhnúť.

  Pokiaľ obdržíte autosedačku, u ktorej ihneď po vybalení (do 14 dní od nákupu) objavíte vadu, vymeníme vám ju okamžite kus za kus a to na naše náklady. V prípade, že nebude ihneď dostupná rovnaká autosedačka v rovnakej farbe, individuálne sa dohodneme na náhradnom riešení.

  Upozorňujeme, že výmena tovaru kus za kus sa nevzťahuje na situácie, keď došlo k poškodeniu autosedačky z vašej strany.