Autosedačka Britax Römer BABY-SAFE PRO

Doprava ZADARMO

BABY-SAFE PRO je autosedačka pre deti od narodenia do približne 15 mesiacov (40 – 85 cm). K autosedačke je možné dokúpiť základňu VARIO BASE 5Z (nie je súčasťou balenia autosedačky). BABY-SAFE PRO je našou najlepšou autosedačkou Britax Römer v tejto skupine autosedačiek, kombináciou svojich vlastností je určená pre rodičov s najvyššími nárokmi, ktorí pre svoje dieťatko hľadajú autosedačku bez kompromisov.

 

 • K autosedačke BABY-SAFE PRO je možné dokúpiť základňu VARIO BASE 5Z. Získate tak ešte väčšie pohodlie pre pútanie autosedačky, ale aj sedadlo, ktoré je možné otočiť smerom k dverám vozidla, čo umožňuje pohodlné usadenie dieťaťa.
 • Systém Ergo Recline umožňuje pre dieťa rovnejšiu a ergonomickejšiu polohu, čo podporuje zdravý rast chrbtice a zároveň zaisťuje ventiláciu.
 • Mimoriadne veľká sklápacia slnečná strieška s UPF50+ ponúka ochranu pred slnkom a vetrom.
 • Súčasťou cestovného systému s kočíkmi Britax a ďalšími.
 • Farebné varianty kolekcie 2024 vrátane luxusných poťahov Urban Olive a Soft Taupe a eco poťahov GREEN SENSE.

Zapožičanie náhradné autosedačky ZADARMO v prípade reklamácie  

Cena od 329,00 €

 • Testované prestížnym Stiftung Warentest i ADAC
 • Oceňované spotrebiteľskými inštitúciami ako dTest
 • Vyhľadávané pre patentované bezpečnostné prvky
 • Odporúčané rodičmi – autosedačky kupujú od roku 1971
 • S dopravou zadarmo a s predĺženou zárukou o 1 rok

Všetko o autosedačke

ISOFIX VARIO BASE 5Z

ISOFIX VARIO BASE 5Z

Po dokúpení základne VARIO BASE 5Z (alebo po zakúpení výhodného balíčka autosedačky a základne v sete) je možné inštalovať autosedačku pomocou kotevných bodov systému ISOFIX. Tým získate najpevnejší spôsob pútania autosedačky do vozidla. Tento vysoko bezpečný štandard je ďalej vylepšený o podpernú nohu, ktorá zaisťuje dodatočnú stabilitu autosedačky.

Rotace o 180 stupňů

Výhoda rotácie o 180 stupňov

So základňou VARIO BASE 5Z získate ďalšie výhody pre pohodlné používanie autosedačky BABY-SAFE PRO. Inovatívny otočný mechanizmus základne umožňuje ľahké otočenie autosedačky do pozície smerom k dverám auta pre pohodlné ukladanie a vyberanie vášho dieťaťa.

Modular system

Modulárny systém

VARIO BASE 5Z je navyše variabilnou základňou pre modulárny systém, ktorý ponúka maximálnu ochranu a pohodlné flexibilné používanie aj pre nadväzujúcu autosedačku radu DUALFIX 5Z. Keďže je základňu možné používať pre dve rôzne autosedačky, je možné ju používať od narodenia dieťaťa až do jeho 4 rokov.

Nastavení úhlu

Nastavitelný sklon základny

Nadštandardná vlastnosť

Pri automobiloch so sklonenými sedadlami existuje nebezpečenstvo, že by sa hlava vášho dieťaťa mohla nakloniť dopredu, najmä keď zaspí v autosedačke. So základňou VARIO BASE 5Z môžete ľahko nastaviť uhol autosedačky do šiestich rôznych polôh, aby ste zaistili ergonomickejšiu a bezpečnejšiu polohu vášho dieťaťa počas akejkoľvek cesty av akomkoľvek aute.

Ergonomická pozice v leže

Ergonomická pozícia v ľahu

Nadštandardná vlastnosť

Autosedačka BABY-SAFE PRO poskytuje vášmu dieťaťu ergonomickú polohu úplne poležiačky. Systém Ergo Recline predstavuje novú úroveň bezpečia, pohodlia a ergonomickosti. Pri sklopení je poloha dieťaťa rovnejšia a ergonomickejšia, čo podporuje zdravý rast chrbtice a zároveň zaisťuje ventiláciu.

Nízká hmotnost

Mimoriadne nízka hmotnosť

Uľahčite si každý deň. S hmotnosťou iba 3,9 kg* je BABY-SAFE PRO jednou z najľahších detských autosedačiek Britax Römer.

* okrem slnečnej striešky a novorodeneckej vložky

Vložka pro novorozence

Špeciálna ochrana novorodencov

Poskytnite svojmu dieťatku tú najlepšiu ochranu, pohodlie a podporu vďaka špeciálne navrhnutej novorodeneckej vložke. Penové podložky absorbujú energiu a umožňujú vášmu dieťaťu ležať počas prvých týždňov v pohodlnejšej a ergonomickejšej polohe.

Opěrka hlavy

Rastie s vašim dieťaťom

Polstrovanú opierku hlavy a pás je možné pomocou jednej ruky nastavovať tak, aby rástli spolu s dieťaťom. Stačí uviesť nastavovací prvok na zadnej strane sedačky do správnej polohy podľa veľkosti vášho dieťaťa tak, aby opierka hlavy a pás boli v správnej polohe.

Ochrana proti bočnímu nárazu

Bočná ochrana

Bočné časti majú špeciálny design av prípade nehody absorbujú veľké percento síl, takže vaše dieťa ochráni aj v kritických situáciách.

Sluneční stříka

Veľká slnečná strieška

Mimoriadne veľká slnečná clona s ochranným faktorom UPF 50+ chráni dieťa pred slnkom a vetrom. Zároveň poskytuje pokojný a chránený priestor, takže dieťa môže na cestách pokojne av bezpečí spať.

Nastavitelná rukojeť

Nastaviteľná rukoväť

Vďaka nastaviteľnej rukoväti je zdvíhanie a vyberanie vášho dieťatka z autosedačky hračka. Stačí stlačiť tlačidlá na oboch stranách, aby ste ju odomkli a posunuli. Navyše môžete rukoväť posunúť úplne dozadu, aby bola autosedačka stabilná, keď leží na podlahe.

Tříbodový pás

Trojbodový pás

Nechajte svoje dieťa spať, keď to potrebuje. Trojbodové bezpečnostné pásy umožňujú bezproblémové pripútanie a odopnutie, takže nikdy nebudete musieť rušiť ich životne dôležitý odpočinok.

Komfortní premiové potahy

Komfortné premiové poťahy

Novo navrhnuté luxusné poťahy Urban Olive a Soft Taup sú štýlové aj komfortné. Tieto prémiové poťahy, ktoré sú vyrobené z ešte mäkšej tkaniny v kombinácii so zlepšeným lícovaním, prinášajú vášmu dieťaťu väčšie pohodlie.

green sense

GREEN SENSE

Autosedačka BABY-SAFE PRO je dostupná v dvoch štýlových prevedeniach GREEN SENSE (Galaxy Black a Atlantic Green), pričom látkové poťahy tejto kolekcie sú vyrobené zo 100% recyklovaných PET fliaš.

Cestovní systém

Cestovný systém

BABY-SAFE PRO je možné pomocou adaptérov pripevniť na kočíky Britax a niektoré ďalšie modely kočíkov. Detská autosedačka sa tak mimo vozidla stáva súčasťou praktického cestovného systému, ktorý rozširuje vašu mobilitu a ponúka plnohodnotné riešenie na cestovanie v jednotnom dizajne.

Správná instalace za všech okolností

Správna inštalácia za všetkých okolností

Či už inštalujete autosedačku BABY-SAFE PRO na základňu VARIO BASE 5Z alebo na kočík, počuteľné cvaknutie vás vždy uistí o tom, že ste ju nainštalovali správne. Navyše to uvidíte na vizuálnom ukazovateli na uvoľňovacom tlačidle základne, takže môžete byť naozaj v pokoji.

Rychle odnímatelný potah

Poťah vyzlečiete a vyperiete

V aute sa môže stať neporiadok - nápoje sa môžu rozliať a deti môžu ochorieť na cestovnú nevoľnosť. Preto sme navrhli poťah sedadla, ktorý je možné prať v práčke a ktorý sa dá ľahko sňať, takže môžete rýchlo upratať a znovu si užívať spoločné dobrodružstvá.

Vyrobeno v Německu

Vyrobené v Nemecku

Nadštandardná vlastnosť

Na rozdiel od konkurencie vyrába spoločnosť BRITAX RÖMER väčšinu autosedačiek v Nemecku. To jednak zaisťuje maximálnu kvalitu pri výrobe a zároveň umožňuje skrátiť prepravné trasy a minimalizovať tak dopad na životné prostredie.

i-Size

Schválená podľa i-Size

Autosedačka je schválená podľa novšej normy i-Size (UN R129). Je testovaná podľa prísnejších pravidiel a rešpektuje najnovšie bezpečnostné štandardy. Značenie autosedačky podľa výšky dieťaťa robí prechod na túto autosedačku jednoduchší a tým bezpečnejší.

Parametre

Schválenie podľa normy EU i-Size (ECE R129)

Určené pre deti 40 – 85 cm

Približný vek od narodenia do 15 mesiacov

Umiestnenie po smere jazdy nie

Umiestnenie proti smeru jazdy áno

Spôsob pútanie dieťaťa vlastný 3bodový pás

Šírka 44 cm

Váha 3.9 kg

Pútanie 3bodovým pásom vozidla

Pútanie pomocou externej základne áno

Externá základňa ISOFIX áno, VARIO BASE 5Z

Polohovanie áno

Ergonomická poloha v ľahu áno

Novorodenecká vložka áno

Strieška áno, súčasťou autosedačky

Súčasť cestovného systému áno

Typ bočnej ochrany základná

Otočné sedadlo smerom k dverám auta áno, po dokúpení základne

Systém odvetrávania nie

Poťah vyzlečiete a vyperiete áno

Mohlo by vás zaujímať

 • Prečo sú niektoré farebné varianty drahšie?

  Spoločnosť Britax Römer ponúka príjemné a kvalitné poťahové látky už v základných cenách

  Farby Atlantic Green, Fossil Grey a Galaxy Black patria do exkluzívnej edície GREEN SENSE a sú vytvorené s ohľadom na udržateľnosť životného prostredia.

  Sieťovina s kosoštvorcovým vzorom bola zámerne integrovaná do dizajnu poťahov, aby napomáhala cirkulácii vzduchu a udržovala vaše deti počas cestovania v mimoriadnom pohodlí.

 • Čo znamená rok v názve sedačky a ako sa líšia varianty 2023 a 2024?

  Autosedačky sú v kolekcii 2023 a 2024 konštrukčne rovnaké

  Rok v názve sedačky neznamená rok uvedenia sedačky na trh a ani neznamená rok výroby sedačky. Ide o modelový rok kolekcie jednotlivých farebných variantov. Niektoré farebné varianty môžu bez zmeny prechádzať do ďalšieho modelového roku.

Opýtať sa na niečo iné

Čo si overiť pred nákupom

Čo s autosedačkou od nás získate navyše

 • Zapožičanie náhradnej autosedačky

  Reklamovaný tovar je zasielaný do špecializovaného servisného strediska, preto vyriešenie reklamačného konania neprebieha expresne.

  Pretože sme si vedomí dôležitosti zostať s deťmi mobilné, exkluzívne ponúkame na zapožičanie náhradnú autosedačku zadarmo počas riešenia reklamácie.

  Ako to funguje?

  • V prípade zistenia problému s autosedačkou nás kontaktujete emailom alebo telefonicky.
  • Najneskôr druhý deň bude náhradná autosedačka poslaná na vašu adresu.
  • Zapožičaná autosedačka nemusí byť rovnakého typu ako sedačka reklamovaná, bude ale vždy určená pre vek, váhu a výšku vášho dieťaťa.
 • Možnosť výmeny kus za kus

  Aj napriek starostlivosti, ktorú výrobca pri výstupnej kontrole autosedačkám venuje, sa môže stať, že obdržaná autosedačka nie je úplne bez vady. Tieto situácie nás veľmi mrzia, nemožno sa im ale úplne vyhnúť.

  Pokiaľ obdržíte autosedačku, u ktorej ihneď po vybalení (do 14 dní od nákupu) objavíte vadu, vymeníme vám ju okamžite kus za kus a to na naše náklady. V prípade, že nebude ihneď dostupná rovnaká autosedačka v rovnakej farbe, individuálne sa dohodneme na náhradnom riešení.

  Upozorňujeme, že výmena tovaru kus za kus sa nevzťahuje na situácie, keď došlo k poškodeniu autosedačky z vašej strany.