Autosedačka Britax Römer BABY-SAFE 5Z

Doprava ZADARMO

BABY-SAFE 5Z je autosedačka pre deti od narodenia do približne 15 mesiacov (40 – 85 cm). Je schválená podľa novšej normy i-Size, takže rešpektuje najnovšie bezpečnostné štandardy.

Viac informácií

Zapožičanie náhradné autosedačky ZADARMO v prípade reklamácie  

Možnosť výmeny kus za kus do 14 dní od nákupu tovaru  

Doručíme za 2-3 pracovné dni (skladom 10 ks)

ZADARMO doručíme k vám domov Možnosti doručenia

Možnosti doručenia

Tovar zasielame iba do Slovenskej Republiky, nezasielame do zahraničia.

Doprava ZADARMO pri označenom tovare alebo pri nákupe nad 75 €.

 • intime SPS / In Time - Doručenie po SR Expresná preprava balíka do 24 hodín po odoslaní. Možnosť sledovania zásielky. 10,00 € Zadarmo Doručíme za 2-3 pracovné dni
 • Slovak Parcel Shop SPS ParcelShop - Osobný odber Tovar si vyzdvihnete na vybranej pobočke siete SPS ParcelShop. 10,00 € Zadarmo Doručíme za 2-3 pracovné dni

Okamžitá vernostná až 10% zľava? Stačí vložiť email.    Více informací

Cena od 330,00 €

 • Testované prestížnym Stiftung Warentest i ADAC
 • Oceňované spotrebiteľskými inštitúciami ako dTest
 • Vyhľadávané pre patentované bezpečnostné prvky
 • Odporúčané rodičmi – autosedačky kupujú od roku 1971
 • S dopravou zadarmo a s predĺženou zárukou o 1 rok

Viac o dôležitých vlastnostiach

i-Size

Schválená podľa i-Size

Autosedačka je schválená podľa novšej normy i-Size (UN R129). Je testovaná podľa prísnejších pravidiel a rešpektuje najnovšie bezpečnostné štandardy. Značenie autosedačky podľa výšky dieťaťa robí prechod na túto autosedačku jednoduchší a tým bezpečnejší.

ErgoRecline

ErgoRecline

Nadštandardná vlastnosť

Systém Ergo Recline predstavuje novú úroveň bezpečia, pohodlia a ergonomickosti. Pri sklopení je poloha dieťaťa rovnejšia a ergonomickejšia, čo podporuje zdravý rast chrbtice a zároveň zaisťuje ventiláciu.

Jedna základna

Modulárna základňa

Nadštandardná vlastnosť

Jedna základňa, dve sedačky: modulárna základňa FLEX 5Z je kompatibilná s autosedačkou pre bábätká BABY-SAFE 5Z aj autosedačkou DUALFIX 3 i-Size a umožňuje jednoduché a rýchle striedanie oboch. Táto modularita poskytuje vynikajúci komfort pre prvé štyri roky s vašim dieťaťom.

* základňa Flex 5Z nie je súčasťou balenia

Komfortní premiové potahy

Komfortné premiové poťahy

Novo navrhnuté kryty sú štýlové aj komfortné. Tieto prémiové poťahy, ktoré sú vyrobené z ešte mäkšej tkaniny v kombinácii so zlepšeným lícovaním, prinášajú vášmu dieťaťu väčšie pohodlie.

Velká clona

Veľká slnečná strieška

Mimoriadne veľká slnečná clona s ochranným faktorom UPF 50+ chráni dieťa pred slnkom a vetrom. Zároveň poskytuje pokojný a chránený priestor, takže dieťa môže na cestách pokojne av bezpečí spať.

Vložka pro novorozence

Vložka pre novorodencov

Navrhnutá špeciálne na poskytnutie lepšej ochrany pre malé deti. Vložka pre novorodencov, ktorá je súčasťou dodávky, je vybavená penovými podložkami, ktoré pohlcujú energiu. Vložka zmenšuje priestor a poskytuje dodatočné pohodlie.

Nastavitelná rukojeť

Nastaviteľná rukoväť

Nastaviteľnú rukoväť je možné ľahko premiestniť dozadu, takže uloženie dieťaťa do autosedačky je veľmi jednoduché. Rukoväť odistíte a prenastavíte pomocou jednoduchého stlačenia tlačidiel po oboch stranách. V prípade umiestnenia autosedačky na podlahe odporúčame rukoväť otočiť úplne dozadu, a zabrániť tak hojdaniu sedačky.

Ochrana proti bočnímu nárazu

Ochrana proti bočnému nárazu

Bočné časti majú špeciálny design av prípade nehody absorbujú veľké percento síl, takže vaše dieťa ochráni aj v kritických situáciách.

Roste s vaším dítětem

Rastie s vašim dieťaťom

Polstrovanú opierku hlavy a pás je možné pomocou jednej ruky nastavovať tak, aby rástli spolu s dieťaťom. Stačí uviesť nastavovací prvok na zadnej strane sedačky do správnej polohy podľa veľkosti vášho dieťaťa tak, aby opierka hlavy a pás boli v správnej polohe.

Tříbodový pás

Trojbodový pás

Vďaka trojbodovému pásu je pripútanie a odpútanie pohodlnejšie pre rodičov aj dieťa, a to bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti bezpečnosti vďaka optimalizovanej bočnej opore.

Rychle odnímatelný potah

Poťah vyzlečiete a vyperiete

Ukvapli na poťah desiatu? Nevadí. Ľahko ho zložíte - aj bez potreby vyvliekať pásy. Perte na 30 stupňov s programom Jemná bielizeň.

Nejlepší úhel v jakémkoli vozidle

Nastaviteľný sklon základne

Nadštandardná vlastnosť

Pri automobiloch so sklonenými sedadlami existuje nebezpečenstvo, že by sa hlava vášho dieťaťa mohla nakloniť dopredu, najmä keď zaspí v autosedačke. So základňou FLEX 5Z môžete ľahko nastaviť uhol autosedačky do šiestich rôznych polôh, aby ste zaistili ergonomickejšiu a bezpečnejšiu polohu vášho dieťaťa počas akejkoľvek cesty av akomkoľvek aute.

* základňa Flex 5Z nie je súčasťou balenia

Snadný přístup a uvolnění

Jednoduchý prístup a uvoľnenie

Otočná funkcia základne FLEX BASE 5Z vám umožní otočiť detskú autosedačku k dverám auta, takže dieťa do sedačky ľahko usadíte, pripútate aj vyberiete. Pre ľahšie vyberanie sedačky BABY-SAFE 5Z zo základne stačí sedačku otočiť tak, aby uvoľňovacie tlačidlo smerovalo k otvoreným dverám auta.

* základňa Flex 5Z nie je súčasťou balenia

Správná instalace za všech okolností

Správna inštalácia za všetkých okolností

Či už inštalujete autosedačku BABY-SAFE 5Z na základňu FLEX BASE 5Z alebo na kočík, počuteľné cvaknutie vás vždy uistí o tom, že ste ju nainštalovali správne. Navyše to uvidíte na vizuálnom ukazovateli na uvoľňovacom tlačidle základne, takže môžete byť naozaj v pokoji.

* základňa Flex 5Z nie je súčasťou balenia

Vyrobeno v Německu

Vyrobené v Nemecku

Nadštandardná vlastnosť

Na rozdiel od konkurencie vyrába spoločnosť BRITAX RÖMER prevažnú väčšinu autosedačiek v Nemecku. To jednak zaisťuje maximálnu kvalitu pri výrobe a zároveň umožňuje skrátiť prepravné trasy a minimalizovať tak dopad na životné prostredie.

Video

Parametre

Schválenie podľa normy EU i-Size (ECE R129)

Určené pre deti 40 – 85 cm

Približný vek od narodenia do 15 mesiacov

Umiestnenie po smere jazdy nie

Umiestnenie proti smeru jazdy áno

Spôsob pútanie dieťaťa vlastný 3bodový pás

Šírka 44 cm

Váha 3.9 kg

Pútanie 3bodovým pásom vozidla

Pútanie pomocou externej základne áno, po dokúpení základne

Externá základňa ISOFIX áno, Flex Base 5Z

Novorodenecká vložka áno, komfortná novorodenecká vložka

Strieška áno, súčasťou autosedačky

Súčasť cestovného systému áno

Typ bočnej ochrany základná

Otočné sedadlo smerom k dverám auta áno, po dokúpení základne

Systém odvetrávania nie

Poťah vyzlečiete a vyperiete áno

Čo si overiť pred nákupom

Čo s autosedačkou od nás získate navyše

 • Zapožičanie náhradnej autosedačky

  Reklamovaný tovar je zasielaný do špecializovaného servisného strediska, preto vyriešenie reklamačného konania neprebieha expresne.

  Pretože sme si vedomí dôležitosti zostať s deťmi mobilné, exkluzívne ponúkame na zapožičanie náhradnú autosedačku zadarmo počas riešenia reklamácie.

  Ako to funguje?

  • V prípade zistenia problému s autosedačkou nás kontaktujete emailom alebo telefonicky.
  • Najneskôr druhý deň bude náhradná autosedačka poslaná na vašu adresu.
  • Zapožičaná autosedačka nemusí byť rovnakého typu ako sedačka reklamovaná, bude ale vždy určená pre vek, váhu a výšku vášho dieťaťa.
 • Možnosť výmeny kus za kus

  Aj napriek starostlivosti, ktorú výrobca pri výstupnej kontrole autosedačkám venuje, sa môže stať, že obdržaná autosedačka nie je úplne bez vady. Tieto situácie nás veľmi mrzia, nemožno sa im ale úplne vyhnúť.

  Pokiaľ obdržíte autosedačku, u ktorej ihneď po vybalení (do 14 dní od nákupu) objavíte vadu, vymeníme vám ju okamžite kus za kus a to na naše náklady. V prípade, že nebude ihneď dostupná rovnaká autosedačka v rovnakej farbe, individuálne sa dohodneme na náhradnom riešení.

  Upozorňujeme, že výmena tovaru kus za kus sa nevzťahuje na situácie, keď došlo k poškodeniu autosedačky z vašej strany.